Aktualności

XXIII Pielgrzymka osób niepełnosprawnych i przyjaciół do Krzeszowa

W dniu 3 września 2022 r. odbyła się XXIII diecezjalna Pielgrzymka osób niepełnosprawnych i przyjaciół do Krzeszowa. Tym razem spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się pod hasłem „Z Maryją umacniamy nasza wiarę”. W programie Pielgrzymki znalazły się następujące punkty: zwiedzanie świątyni, katecheza wygłoszona przez dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej, udział w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, koncert organowy oraz przedstawienie teatru Exit z Krakowa, który tworzą aktorzy niepełnosprawni.

Udział w tegorocznej pielgrzymce wzięły również osoby z niepełnosprawnościami z gminy Nowogrodziec. Wyjazd autokarowy zorganizowany został przez Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod kierownictwem pani Anny Stasiwolak, która wraz z dwoma pracownikami Ośrodka towarzyszyła pielgrzymom.

Po zakończeniu Eucharystii na uczestników czekał ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek, w trakcie którego biskup Andrzej Siemieniewski rozmawiał z wiernymi, błogosławił ich, a także zapozował do wspólnego zdjęcia.

 

xxiii-pielgrzymka01

xxiii-pielgrzymka02

 xxiii-pielgrzymka03

 xxiii-pielgrzymka04

 

do góry

© 2023 MGOPS Nowogrodziec