Dom Dziennego Pobytu

PORZĄDKOWANIE ZIELONEGO TERENU

Wczoraj zakończyło się koszenie trawy i porządkowanie naszego ogrodu. Co prawda przekwitły już piękne żółte forsycje posadzone wzdłuż płotu, które niedawno napawały pięknym widokiem, ale pozostałe krzewy rozrosły się i przyciągają wzrok. Jednak ostatnie opady deszczu spowodowały nadmierny wzrost trawy. Nasi Seniorzy Pan Adam Musztafa i Pan Franciszek Chudziński trawę skosili. Ogród teraz wygląda pięknie i jest zadbany. Przewodnicząca Rady Seniorów Pani Emilia Łazowska w chwili odpoczynku przygotowała kawę.

Dziękuję za wykonaną pracę i poniesiony trud.

Anna Lityńska

Spotkanie z okazji dnia dziecka

Dzisiaj na naszym zielonym terenie odbyło się spotkanie. Zostało ono zorganizowane z okazji „Dnia Dziecka". Uczestnikami spotkania była młodzież z VI klasy Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu wraz z wychowawczynią Panią Joanną Czerniawską. Cieszymy się, że teren jest miejscem spotkań i służy mieszkańcom.

Nowe pomysły kulinarne

12 marca pierwszy raz uruchomiliśmy nasz prezent czyli wielofunkcyjną frytkownicę. Nasze Panie własnoręcznie przygotowały frytki oraz dodatek w postaci sałatek. Frytkownica sprawdziła się doskonale. Czekamy na następne tak smaczne i doprawione dania oraz nowe pomysły, które można przyrządzić na gorąco.

X rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu

W dniu 25.02.2021r.obchodziliśmy X rocznicę powstania Domu Dziennego Pobytu. Podzieleni na grupy i przestrzegając reżimu sanitarnego wspominaliśmy i oglądaliśmy prezentację naszej działalności w tym okresie. W wspominaliśmy wszystkie wydarzenia, spotkania, projekty w których braliśmy udział a buło ich bardzo dużo. W tym trudnym czasie cieszymy się że dopisuje zdrowie i możemy spotykać się chodziarz w małych grupach. Miłym akcentem obchodów naszej rocznicy były życzenia od naszych zaprzyjaźnionych organizacji, szkół,przedszkola oraz osób indywidualnych. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pamiętali o naszym święcie i przygotowali wspaniały prezent, przydatny w każdej kuchni, wielofunkcyjną frytkownicę. W następnym dni II grupa świętowała X rocznicę powstania Domu Dziennego Pobytu. Każdy z Seniorów podkreślał ja zmieniło się na lepsze życie po wstąpieniu do Domu Dziennego Pobytu.

Kacik krawiecki

W naszym domu powstał kącik krawiecki gdzie seniorzy będą mogli naprawiać swoje ubranie, wszyć zamek, skrócić spodnie, a takżeż nauczyć się szyć. Zachęcamy do skorzystania z możliwości nauki szycia.

kacik-krawiecki01

do góry

© 2021 MGOPS Nowogrodziec