Dom Dziennego Pobytu

Projekt "Z pasją przez życie"

31.01.2023r. w ramach projektu "Z pasją przez życie'' nasi seniorzy za udział w projekcie otrzymali wspaniałe kalendarze na 2023 r. z cudownymi  zajęciami z warsztatów fotograficznych, które odbyły się w naszym domu. Każdy senior w kalendarzu prezentuje swoją pasję. Taka pamiątka w postaci kalendarza pokazuje jak wielka jest kreatywność i aktywność naszych wspaniałych seniorów. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób starszych "Aktywni +''.

Dzień Babci i Dziadka w Domu Dziennego Pobytu 2023

27.01.2023 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziły nas dzieci z grupy IVa naszego przedszkola. Dzieci przedstawiły piosenki, wiersze oraz zaśpiewały gromkie sto lat wszystkim dziadkom i babcią przebywającym w naszym domu. Seniorzy brali czynny udział w śpiewaniu i pokazywaniu różnych figur przedstawianych przez dzieci. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali  prezent w postaci bukietu kwiatów oraz upieczonych serduszek. Dla wszystkich występujących dzieci przekazany został słodki upominek za tak pięknie zaprezentowany program.

Koncert "Kolędy Leśne"

W dniu 25.01.2023r. w naszym domu odbył się koncert pod tytułem "Kędy Leśne" w wykonaniu Pana Jerzego Stachurskiego oraz Pani Jolanty Kisielewicz. Kolędy te mają niezwykły leśny klimat, a muzyka komponuje się z tematyką utworów. Bardzo duże znaczenie odgrywa wokal w wykonaniu Pani Jolanty. Nowa aranżacja muzyczna i słowa wprowadziły słuchaczy w wyjątkowy nastrój. Po zakończeniu koncertu odśpiewane były wspólnie tradycyjne kolędy. Nasi Goście poczęstowani zostali smakołykami przygotowanymi przez seniorów. Czekamy na następny koncert na który umówiliśmy się w najbliższym czasie.  

Zajęcia manualne - tworzenie z kolorowego papieru

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia manuale polegające na wykonaniu kul przestrzennych z kolorowego papieru. Mając do dyspozycji klej, nożyki, kolorowy papier seniorzy bardzo dokładnie i staranne wycinali paski kleili oraz łączyli, układając odpowiednią formę kuli. Po zakończonej pracy można było zobaczyć efekt końcowy. Mając niewiele materiałów, trochę  inwencji i czasu, nasi seniorzy pokazali jakie mają możliwości twórcze.

Jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu

W dniu 12.01.20223r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu zostali zaproszeni na przedstawienie "Jasełka'' w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. Uczniowie klasy VIII E zaprezentowali Jasełka w nowej aranżacji. Bardzo ładna scenografa, piękne monologi podkreślały wspaniałe przygotowanie naszej młodzieży. Po przestawieniu dzieci zostały poczęstowane słodyczami przez seniorów Domu Dziennego Pobytu. Czekamy na kolejne zaproszenia.

do góry

© 2023 MGOPS Nowogrodziec