Dom Dziennego Pobytu

Wizyta w Domu Dziennego Pobytu oraz II Domu Środowiskowym w Bolesławcu

11.05.2022 r. Po długiej przerwie odwiedziliśmy Dom Dziennego Pobytu oraz II Dom Środowiskowy w Bolesławcu. Gorące przywitanie jakie otrzymaliśmy w Domu Środowiskowym oraz w Domu Dziennego Pobytu świadczyło jak ważna jest integracja oraz wspólnie spędzony czas. Nasi seniorzy wraz zespołem Gościszowianki, który swoim występem zachwycił wszystkich uczestników pokazali że muzyka śpiew łączy wszystkich. W każdym z ośrodków przygotowany był dla nas poczęstunek. Jesteśmy zaproszeni do dalszej współpracy oraz odwiedzin. Ta wizyta dodała seniorom nowej energii do dalszej pracy.

Dzień kulinarny w naszym domu

Po raz kolejny nasze panie Domu Dziennego Pobytu pokazały swoje zdolności kulinarne. Upieczone zostały wspaniałe bułeczki nadziewane konfiturami, ciasto drożdżowe. Również został przygotowany rosół tradycyjną metodą bez konserwantów. Wszystko smakowało wyśmienicie, każdy z seniorów podkreślał naturalny smak potraw.

Dary dla uchodźców z Ukrainy

Seniorzy Domu Dziennego Pobytu postanowili pomóc uchodźcom z Ukrainy,którzy zamieszkali w naszej gminie.Po uzyskanych informacjach jakie są potrzeby i co przydało by się na teraz,skontaktowaliśmy się Panią Sołtys gdzie przebywają uchodźcy.Dowiedzieliśmy się że potrzebne są poduszki, pościel, ręczniki. Zakupiliśmy kilkadziesiąt poduszek, pościel, ręczniki. Wszystkie te rzeczy zostały dostarczone do potrzebujących.

Kiermasz Wielkanocny 2022

W dnu 02.04.2022r. na naszym terenie odbył się Kiermasz Wielkanocny.W kiermaszu uczestniczyło 15 wystawców z gminy Nowogrodziec oraz goście z Ukrainy. Wszystkie stoiska prezentowały się wspaniale. Każdy odwiedzający kiermasz mógł kupić palmę wielkanocną, pisanki, baranki, zajączki, poczęstować się pierogami oraz barszczem Ukraińskim. Wystawcy oferowali również wyroby wykonane z naturalnych produktów. Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem, z czego byliśmy bardzo dumni. Kiermasz Wielkanocny był trafionym wydarzeniem po długim czasie pandemii.

Przygotowanie terenu DDP do spotkania plenerowego - "Gminny Kiermasz Wielkanocny"

01.04.2022 r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu postanowili uporządkować teren i przygotować miejcie dla wystawców, organizacji,sołectw,kół gospodyń wiejskich, wszystkich uczestników, którzy zadeklarowali wzięcie udziału w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym. Teren został uporządkowany, udział w tum wydarzeniu zadeklarował też nasz dom.

do góry

© 2022 MGOPS Nowogrodziec