Aktualności

Apel o pomoc wobec osób szczególnie narażonym na skutki zimna

zima

Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu przekazuje do publicznej wiadomości treść pisma Wojewody Dolnośląskiego znak: ZP-KNPS.9421.3.14.2021.EZ z dnia 08 lutego 2021 r., która jest następująca:

Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach temperatury będą się utrzymywać znacznie poniżej zera, a nocami będą spadać nawet do minus kilkunastu stopni Celcjusza, mogą pojawić się intensywne opady śniegu. W tej sytuacji zwracam się z prośbą o podejmowanie działań ukierunkowanych na pomoc osobom szczególnie narażonym na skutki zimna, tj. działań zapobiegających wyziębieniu organizmu, zapewniających dostęp do gorącego posiłku, ciepłej odzieży, czy ogrzewanych pomieszczeń.

Apeluje również, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących, w szczególności bezdomnych, niepełnosprawnych, samotnych, w podeszłym wieku i innych, które nie mają zagwarantowanej opieki rodzinnej i mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Proszę o zwrócenie uwagi, czy nie pozostają bez opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, czy nie potrzebują pomocy medycznej.

Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu, reagujmy jeśli zauważymy kogoś potrzebującego naszej pomocy.

do góry

© 2021 MGOPS Nowogrodziec