Aktualności

XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół

W dniu 07.09.2019r., odbyła się XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Hasłem, jakie towarzyszyło nam podczas tegorocznej pielgrzymki brzmiało: "Maryja - Oblubienica Ducha Świętego". Tradycyjnie w pierwszą sobotę września pielgrzymowały do Krzeszowa osoby niepełnosprawne i ich przyjaciele.

Całość rozpoczęła się o godz. 10:00, wszystkie najważniejsze elementy programu odbyły się w Kościele Klasztornym – zarówna Msza Święta, jak i poprzedzająca ją katecheza, którą wygłosił Ks. Artur Trela, dotychczasowy duszpasterz osób niepełnosprawnych, którego obowiązki przejął Ks. Marcin Uryga. Bazylika w tym czasie była wypełniona wiernymi, a co za tym idzie również modlitwą. Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Lityńska wraz z pracownikami i około stuosobową grupą mieszkańców Gminy Nowogrodziec uczestniczyła w liturgii Mszy Świętej. Razem z nami był Burmistrz Nowogrodźca pan Robert Marek Relich z małżonką.

W bazylice przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski, Słowo Boże wygłosił Biskup Marek Mendyk, który mówił „Od Maryi chcemy uczyć się wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, Ona usprawnia wszystkie nasze niepełnosprawności."

Obecni byli również zaproszeni księża pracujący z osobami niepełnosprawnymi oraz niosący posługę w okolicznych parafiach.

Całość wydarzenia została zwieńczona pięknym koncertem ewangelizacyjnym, podczas którego śpiewał zespół wraz z całą bazyliką. Po uroczystej Mszy Świętej na placu Placu Jana Pawła II przed bazyliką na pielgrzymów oczekiwał ciepły poczęstunek. Podczas spotkania panowała serdeczna i życzliwa atmosfera, w pielgrzymkowym duchu wróciliśmy do domu.

krzeszow2019-03

krzeszow2019-01

krzeszow2019-02

krzeszow2019-04

 

do góry

© 2023 MGOPS Nowogrodziec