Dom Dziennego Pobytu

Przygotowania naszego terenu do Festynu Parafialnego

14.09.2022r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu rozpoczęli przygotowania naszego ogrodu do kolejnego Festynu Parafialnego. Naszym zadaniem było postawienie miasteczka namiotowego, z którego będą korzystać uczestnicy festynu. Na początku zostały rozłożone namioty kateringowe później namioty dla przybyłych gości. Seniorzy upiekli wspaniałe ciasta, chleby, przygotowali gorące napoje, które zostaną sprzedane na Festynie Parafialnym. Po tych wszystkich przygotowaniach zrobiliśmy sobie przerwę na ciepłą kiełbaskę z grilla.

Kolejne szkolenie dotyczące "Bezpieczeństwa Seniorów w Sieci"

W dniu 22.08.2022r. odbyło się kolejne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa seniorów w zakresie przeciwdziałania oszustwom na szkodę osób starszych. Spotkanie prowadził Pan Robert Dzielnicowy Komendy Rejonowej w Nowogrodźcu. Seniorzy mogli dowiedzieć się na co zwrócić uwagę oraz jak się zachować w trakcie rozmów telefonicznych. Padło wiele przykładów jak można stracić swoje oszczędności. Seniorzy zadawali wiele pytań oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Szkolenia prowadzone w Domu Dziennego Pobytu podnoszą świadomość naszyć seniorów i są bardzo potrzebne.

Nie daj się oszukać seniorze!

18.08.2022r. w Domu Dziennego Pobytu odbyło się spotkanie informacyjne na temat działania przestępców wykradających oszczędności osób starszych. Pani Agnieszka Skoczyniec Starszy Sierżant Komendy Powiatowej w Bolesławcu przedstawiła działania przestępców metodami na wnuczka, policjanta, prokuratora czy pracowników innych służb. Celem tego spotkania było dotarcie do jak największej liczby seniorów i zwrócenie uwagi na ten problem. W następnym tygodniu odbędzie się spotkanie dotyczące innych zagadnień związanych z oszustwem, dotyczących naszych seniorów. 

Naturalne wypieki, koktajle przygotowane przez Seniorów Domu Dziennego Pobytu

18.08.2022r. Seniorzy podzieleni na grupy przygotowali wspaniałe wypieki z naturalnych produktów korzystając z przepisów z lat młodości. Kolejna grupa przygotowała koktajle z owoców wyhodowanych w własnych ogrodach. Zapach i smak przypominał wszystkim jak można przygotować prosty poczęstunek smacznie i zdrowo. Kolejne spotkanie poświęcone będzie przygotowaniu zupy z naturalnych składników.

Korpus Wsparcia Seniorów - spotkanie informacyjne

19.07.2022r. w Domu Dziennego Pobytu odbyło się spotkanie informacyjne przedstawiające zasady rekrutacji i uczestnictwa w programie "Korpus Wsparcia Seniorów'' na rok 2022-Moduł II. Pani Patrycja Korbiak pracownik MGOPS Nowogrodziec przedstawiła cel programu, którym jest poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych tj. seniorów w wieku 65 i więcej poprzez zapewnienie dostępu do tzw. Opaski na odległość. Seniorzy po zapoznaniu się z wstępnymi informacjami zgłosili chęć przystąpienia do programu jakim jest "Korpus Wsparcia Seniorów".

do góry

© 2022 MGOPS Nowogrodziec