Aktualności

XX Spotkanie Opłatkowe osób niepełnosprawnych

W dniu 25.01.2020 r., w sali I Licem Ogólnokształcącego w Bolesławcu odbyło się XX Spotkanie Opłatkowe osób niepełnosprawnych z Ks. Biskupem Markiem Mendykiem. Tradycyjnie z naszej gminy uczestnicy pojechali dwoma autobusami. Dodatkowo kto mógł na spotkanie pojechał własnym transportem. Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 111 osób z gminy Nowogrodziec.

Tak jak każdego roku razem z nami był Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich. Liturgia rozpoczęła się o godz. 11:00 i była sprawowana w intencji wszystkich uczestników. Kierownik MGOPS Anna Lityńska czytała modlitwę wiernych. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu Pani Sabina Ciuraj, Genowefa Kwaśniak i Adam Musztafa nieśli dary ołtarza: chleb, winogron i choinkę wraz z ręcznie wykonanymi metodą szydełkową ozdobami światecznymi. Po zakończonej Mszy nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Oprawę muzyczną przygotował chór z Bolesławca. Następnie podano poczęstunek: gorący bigos, kanpaki, ciasto i napoje. Był czas na wspólne kolędowanie na zakończenie osoby niepełnosprawne otrzymały paczki.

Z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w uroczystości udział wzięli: Krzysztof Kawałko, Piotr Trzebuniak i Katarzyna Nowak. Organizatorem spotkanie było Starostwo Powiatowe. Wśród zaporszonych gosci byli m.in.: Pani Ewa Indyk z Ministerstwa Edukacji, Radni Powiatu Bolesławieckiego i Przewodniczący Rad Gmin.

XXspotkanie opłatkowe-01

XXspotkanie opłatkowe-02

XXspotkanie opłatkowe-03

XXspotkanie opłatkowe-04

XXspotkanie opłatkowe-05

 

do góry

© 2023 MGOPS Nowogrodziec