Aktualności

Gminny Dzień Dziecka 2019

W dniu 31 maja 2019r. po raz kolejny na placu przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbył się Gminny Dzień Dziecka.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale wielu instytucji tj.: Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Dziennego Pobytu i Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu. Swoją pomoc zaoferowali również: funkcjonariusze policji z Bolesławca i straży miejskiej z Nowogrodźca, strażacy z Gierałtowa, leśnicy z Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim, uczestnicy projektu Prace Społecznie Użyteczne. Ponadto do organizacji imprezy przyczynili się także sponsorzy – lokalni handlowcy, przedstawiciele okolicznych zakładów i ludzie dobrego serca.

Program obchodów Dnia Dziecka był bogaty w atrakcje, z których dzieci z terenu całej gminy mogły bezpłatnie i do woli korzystać w godzinach 11.00 do 17.00. Na rozpoczęcie odwiedził nas Burmistrz Nowogrodźca pan Robert Relich i pani sekretarz Iwona Janiec.

Oprawę muzyczną, jak również prowadzenie całej imprezy i organizację zabaw i konkursów zapewniła firma: Usługi Muzyczne i Edukacyjne Krzysztof Sokołowski z Gromadki.
Dzieci miały możliwość:

 • zabawy w parku dmuchańców - do dyspozycji były dwie zjeżdżalnie, tor przeszkód i basen z kulkami dla najmłodszych
 • spotkania i wspólnego zdjęcia z Myszkami Mini, Miki oraz Komisarzem Lwem
 • zrobienia zdjęcia w przebraniu w tzw. FOTOBUDCE
 • skorzystania z gry 3 D w wirtualnym świecie.

Pracownice Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej malowały dzieciom twarze, naklejały tatuaże. Zorganizowane zostały również konkursy plastyczne pt. „Nowogrodziec moje Miasto" i " Dzień Dziecka w Nowogrodźcu" oraz współzawodnictwo dzieci w m.in:

 • skokach w workach
 • biegu kelnera
 • przeciąganiu liny
 • malowaniu twarzy rodzica z zasłoniętymi oczami.

Przepiękne prace młodych mieszkańców Gminy Nowogrodziec można będzie zobaczyć w budynku MGOPS. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu, jak co roku przygotowali liczne konkursy tj.

 • rzut do kręgli
 • rzut woreczkiem do pojemnika
 • slalom z piłką i strzał do bramki
 • slalom z woreczkiem na głowie
 • rzut kółkiem na słupek
 • podawanie piłki nad głową

Oczywiście zwycięzcy otrzymywali nagrody. Na parkingu przy MGOPS stały wozy specjalne Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji. Zainteresowani mogli wejść do pojazdu, dokładnie go obejrzeć, dowiedzieć się na czym polega praca służb mundurowych. Wielką frajdą dla najmłodszych było zaprezentowane przez strażaków z Gierałtowa lanie wody z węża pożarniczego, będącego jednym z podstawowych elementów wodnej armatury pożarniczej.
Kolejną atrakcją był namiot edukacyjny z Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim.

Leśnicy rozmawiali z dziećmi o lesie i jego mieszkańcach, pytali, zadawali zagadki i nagradzali upominkami jak również zapewnili dzieciom atrakcje w postaci układania puzli edukacyjnych, wystawy grzybów czy też uczyli rozpoznania tropów zwierząt.

Na każdego uczestnika zabawy czekał zarówno gorący poczęstunek, tj. pieczone kiełbaski
i grochówka, jak również dla ochłody napoje (oranżada, soki, woda) oraz słodycze - ciastka, cukierki, lizaki.

Na zakończenie przeprowadzony został ostatni konkurs, polegający na posprzątaniu pozostawionych papierków i jednorazowych naczyń. Jest to wspaniała okazja, aby nie tylko bawić, ale również przez wspólną zabawę edukować.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy za pomoc. Największym podziękowaniem niech będzie uśmiech dzieci.

dzien-dziecka-2019-01

dzien-dziecka-2019-02

dzien-dziecka-2019-03

dzien-dziecka-2019-04

dzien-dziecka-2019-05

dzien-dziecka-2019-06

dzien-dziecka-2019-07

 

do góry

© 2023 MGOPS Nowogrodziec