Dom Dziennego Pobytu

Międzynarodowe warsztaty fotograficzne

10.10.2017r. obyły się kolejne warsztat fotograficzne tym razem Seniorzy z Niemiec oraz Lubania przyjmowani byli przez Seniorów Domu Dziennego Pobytu z Nowogrodźca.
W tym projekcie który trwa od kwietnia do października biorą udział seniorzy z Lubania, Niemiec oraz Nowogrodźca projekt nosi nazwę ,,Seniorzy w Sieci". Podczas wspólnych szkoleń seniorzy z obu regionów poznają technikę robienia udanych zdjęć. Dwa spotkania odbyły się wiosną w saksońskiej miejscowości Wittichenau natomiast dwa następne w Nowogrodźcu i Lubaniu.

warsztaty-foto 02

warsztaty-foto 03

warsztaty-foto 04

warsztaty-foto 12

Zajęcia w Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu polegały na nauce robienia udanych zdjęć grupowych oraz portretów. Pan Tomasz zawodowy fotograf w bardzo przystępny sposób tłumaczył jak pozować do zdjęć, dobierać światło, ustawiać odpowiednie programy w aparacie. To była pierwsza część programu, po obiedzie udaliśmy na fotograficzny spacer, połączony ze zwiedzaniem miasta. Następnie goście mogli zwiedzić mury klasztoru i wysłuchać mini koncertu wykonanego przez Pana Mariusza Urbana. Pan Mariusz przybliżył grupie postać i twórczość Ignacego Józefa Sznabla, urodzonego w Nowogrodźcu wybitnego śląskiego kompozytora muzyki sakralnej. Na zakończenie Seniorzy z Lubania oraz Wittichenau otrzymali materiały informacyjne promujące nasze miasto. To kolejne spotkanie z bogatym programem pełnym atrakcji, ukazało walory naszego miasta napweno ten projekt zapadnie naszym gościom na długo w pamięci.

warsztaty-foto 05

warsztaty-foto 06

warsztaty-foto 07

warsztaty-foto 08

warsztaty-foto 09

warsztaty-foto 10

warsztaty-foto 11

 

do góry
Projekt i wykonanie INESA