Dom Dziennego Pobytu

Polsko-Niemieckie warsztaty kulinarne

23.10.2018r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu spotkali się na wspólnych warsztatach kulinarnych z seniorami z Niemiec i Lubania. Tytuł projektu to "Prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce". Przed południem uczestnicy odkrywali wspólne smaki i historię Zamku Czocha oraz uczyli się wzajemnie swoich języków. Następnie w ZSP im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach odbyło się wspólne gotowanie.Seniorzy przygotowali dania takie jak: zupa porowo-ziemniaczana z grzankami oraz główne danie polędwiczka z dorsza pod pierzynką sosu cebulowo-śmietanowego oraz babę ziemniaczaną. W menu nie zabrakło też kolorowych sałatek oraz surówek. Warsztat kulinarny zakończył się degustacją przygotowanych potraw. Seniorzy po raz kolejny udowodnili że energia, radość i pozytywne nastawienie do życia to nie kwestia wieku, ale stan ducha i umysłu. Kolejne spotkanie polsko-niemieckie już w listopadzie.

Międzynarodowe Spotkanie Seniorów we Wleniu

W dniu 02.10.2018 r. 150 grupa przedstawicieli środowisk seniorskich z 3 przygranicznych regionów Dolnego Śląska, Saksonii oraz północnych Czech uczestniczyli w Międzynarodowym Spotkaniu Seniorów we Wleniu. Coroczne spotkania środowisk seniorskich sąsiadujących ze sobą regionów mają już wieloletnią tradycję. Ich celem jest integracja, wymiana doświadczeń oraz informacji dla osób w wieku 60+. Na zasadzie rotacji wydarzenie organizowane jest każdego roku w innym kraju. Dotąd seniorzy spotkali się w Bolesławcu, Świeradowie-Zdroju, Brunowie, Lubaniu, Nowogrodźcu, w tym roku po stronie polskiej był Wleń.

Wycieczka Pałac Łomnica - Park Seniora

W dniu 17.09.2018 r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu po raz kolejny zostali zaproszeni do Parku Seniora w Sosnówce. Przed wizytą w ośrodku zwiedziliśmy Pałac w Łomnicy. Od 1650 r. Łomnica była w posiadaniu austriackiej szlacheckiej rodziny Tomaginini, która w 1720 r. wybudowała Pałac w rozpoznawalnej do dziś barokowej formie. Początkowo pałac wykorzystywano jako szkołę, potem popadł w ruinę.W 1991r. rodzina Kuster odkupiła od państwa najpierw ruinę dużego pałacu,następnie mały pałac, park i folwark. Pałac dziś świeci pełnym blaskiem zachwyca gości,angielski park krajobrazowy oraz folwark kiedyś martwy, tętni dzisiaj życiem. Następnie udaliśmy się do Parku Seniora gdzie czekał na nas pyszny obiad i wspaniała atmosfera. Razem z zespołem Milikowianki wypełniliśmy czas śpiewem i tańcem.Występ bardzo podobał się podopiecznym ośrodka. Obecnie w Parku Seniora przebywa 24 pensjonariuszy. Kolejny raz będziemy mile wspominać pobyt w tym pełnym życia domu. Na pewno to nieostatnia wizyta.

Seniorzy DDP z wizytą w Zakładzie Opieki Leczniczej w Nowogrodźcu

W dniu 23.08.2018r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Nowogrodźcu. Zostały przygotowane słodkie upominki oraz znane wszystkim z dawnych lat piosenki.Podopieczni ośrodka razem z seniorami Domu Dziennego Pobytu śpiewali a nawet tańczyli. Mogliśmy razem przeżyć miłe chwile i na moment zapomnieć o problemach zdrowotnych.Podopieczni Zakładu Opieki Leczniczej mają bardzo dobre warunki do pobytu a pracownicy nowoczesne możliwości do opieki nad pacjentami. Zostaliśmy zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Wycieczka - Osada Danieli

W dniu 16.08.2018r. odbyła się wycieczka do Osady Danieli w Michałowicach.Osada Danieli leży na terenie gminy Chojnów w powiecie legnickim.Główną atrakcją jest stado danieli ale można zobaczyć inne zwierzęta takie jak: kangury,kucyki,owce,kozy,lamy oraz rożnego rodzaju ptactwo.Po przywitaniu przez gospodarzy i zjedzeniu śniadania wybraliśmy się specjalne przygotowanym wozem na karmienie danieli.Po powrocie zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia gospodarstwa.Wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem oraz wspaniałą zabawą przygotowaną przez właścicieli osady.Kolejny wyjazd okazał się wspaniałym przeżyciem.Na pewno za jakiś czas wrócimy do tego uroczego miejsca.

do góry
Projekt i wykonanie INESA