Dom Dziennego Pobytu

Spotkanie Wigilijne 2018

W dniu 19.12.2018 r. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Kolację Wigilijną dla osób samotnych,chorych,niepełnosprawnych oraz Seniorów Domu Dziennego Pobytu.W kolacji udział wzięli Pan Burmistrz Robert Relich,ksiądz Dziekan Krzysztof Słabicki oraz kombatanci Pan Józef Komar i Pani Zofia Bokszańska. Pani kierownik Anna Lityńska przybliżyła historyczne ciekawostki związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.Następnie życzenia złożył Pan Burmistrz Robert Relich. Po życzeniach Ksiądz Dziekan rozpoczął wspólną modlitwę po której połamano się opłatkiem. Do wspólnego kolędowania zaprosiła Pani Antonina Zakszewska. Podczas spotkania panowała serdeczna miła rodzinna atmosfera.

Wspólne kolędowanie

W dniu 28.12.2018.r z w Domu Dziennego Pobytu wystąpiły  dzieci z Ogniska Muzycznego w Nowogrodźcu z przygotowanymi kolędami. Dzieci wykonały kolędy grane na instrumentach klawiszowych. Wykonawca byli Kamil Skrzypacz, Milena Sondaj, Kinga Miżdal. Na akordeonie grali Ala Bober, Wojtek Omiatacz, Robert Maków. Prowadzącą Ognisko Muzyczne jest Pani Antonina Zakrzewska. Wszyscy Seniorzy włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Po występie, dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz przygotowanymi słodyczami. Zapraszamy i czekamy na następne występy w naszym domu.

Polsko-Niemieckie warsztaty kulinarne cd.

13. listopada odbyły się kolejne polsko-niemieckie warsztaty kulinarne. Tym razem seniorzy z Lubania ,Nowogrodźca oraz Wittichenau poznawali wspólnie Świeradów Zdrój odwiedzili też centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "Izerska Łąka". Następnie seniorzy udali się do pracowni gastronomicznej ZSP im M. Konopnickiej w Biedrzychowicach gdzie wspólnie przygotowywali potrawy kuchni polskiej. A były to piersi gęsi duszone w soku pomarańczowym z dżemem borówkowym i jabłkami kartacze, pierogi, kluski śląskie oraz kwaśnica.

Polsko-Niemieckie warsztaty kulinarne

23.10.2018r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu spotkali się na wspólnych warsztatach kulinarnych z seniorami z Niemiec i Lubania. Tytuł projektu to "Prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce". Przed południem uczestnicy odkrywali wspólne smaki i historię Zamku Czocha oraz uczyli się wzajemnie swoich języków. Następnie w ZSP im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach odbyło się wspólne gotowanie.Seniorzy przygotowali dania takie jak: zupa porowo-ziemniaczana z grzankami oraz główne danie polędwiczka z dorsza pod pierzynką sosu cebulowo-śmietanowego oraz babę ziemniaczaną. W menu nie zabrakło też kolorowych sałatek oraz surówek. Warsztat kulinarny zakończył się degustacją przygotowanych potraw. Seniorzy po raz kolejny udowodnili że energia, radość i pozytywne nastawienie do życia to nie kwestia wieku, ale stan ducha i umysłu. Kolejne spotkanie polsko-niemieckie już w listopadzie.

Międzynarodowe Spotkanie Seniorów we Wleniu

W dniu 02.10.2018 r. 150 grupa przedstawicieli środowisk seniorskich z 3 przygranicznych regionów Dolnego Śląska, Saksonii oraz północnych Czech uczestniczyli w Międzynarodowym Spotkaniu Seniorów we Wleniu. Coroczne spotkania środowisk seniorskich sąsiadujących ze sobą regionów mają już wieloletnią tradycję. Ich celem jest integracja, wymiana doświadczeń oraz informacji dla osób w wieku 60+. Na zasadzie rotacji wydarzenie organizowane jest każdego roku w innym kraju. Dotąd seniorzy spotkali się w Bolesławcu, Świeradowie-Zdroju, Brunowie, Lubaniu, Nowogrodźcu, w tym roku po stronie polskiej był Wleń.

do góry
Projekt i wykonanie INESA