Dom Dziennego Pobytu

Projekt - Odjazdowy Bibliotekarz

09.O5.2017 r. 60 osobowa grupa sympatyków książek i rowerów uczestniczyło w radzie rowerowym pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz". Rajd odbywał się brzegiem Kwisy.

Międzynarodowe spotkanie seniorów w Schleifie

13.06.2017r. 150 osobowa grupa przedstawicieli Seniorów z Niemiec, Czech oraz polski spotkała się w łużyckiej miejscowości Schleife. Dzień obfitował w wiele atrakcji kulturalnych.

Projekt "Seniorzy w sieci''

Seniorzy Domu Dziennego Pobytu Nowogrodźca wraz z seniorami z Lubania uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w ramach międzynarodowego projektu "Seniorzy w sieci" projekt obejmował wspólną naukę robienia zdjęć. Na drugim spotkaniu w Wittichenou w Saksonii seniorzy zajmowali się obróbką w programach komputerowych zdjęć wykonanych przez siebie na pierwszym spotkaniu w kwietniu podczas zajęć w terenie.

Wielkanoc 2017

12 marca 2017 r. o godzinie 11:00 w Domu Dziennego Pobytu odbyło się spotkanie Wielkanocne, w którym udział wzięli Pan Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Ksiądz Dziekan Krzysztof Słabicki, przedstawiciele kombatantów Pan Józef Komar, Eugeniusz Braszka, kierownik MGOPS Pani Anna Lityńska, pracownicy MGOPS. Gości przywitał Pan Krzysztof Kawałko, następnie tradycje świąt Wielkanocnych przedstawiła pani Anna Lityńska. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Kierownik złożyła wszystkim uczestnikom życzenia świąteczne. Ksiądz Dziekan poświęcił przygotowane pokarmy. Po wspólnej  modlitwie usiedliśmy do wspólnego śniadania. Na zakończenie spotkania głos zabrał Pan Burmistrz Robert Relich życząc wszystkim uczestnikom wspaniałych, rodzinnych pełnych radości świąt Wielkanocnych. Seniorzy pożegnali gości własnoręcznie wykonanymi wypiekami w postaci Wielkanocnych babeczek.

Seniorzy na przedstawieniu "Oszaleli anieli"

W dniu 25.12.2016 r. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu gościli w szkole podstawowej na przedstawieniu po tytułem ,, Oszaleli anieli''. Przedstawienie nawiązywało do tajemnicy Zwiastowania Maryi oraz narodzin Jezusa. Piękna dekoracja  oraz kolędy i pastorałki wykonane przez chór szkolny wprowadziły wszystkich uczestników, w niepowtarzalny klimat. Dla Seniorów Domu Dziennego Pobytu było to kolejne niezapomniane spotkanie z uczniami szkoły podstawowej w Nowogrodźcu.

do góry
Projekt i wykonanie INESA