Aktualności

Opłatek dla Osób Niepełnosprawnych

W sobotę 03 lutego 2018 r. w Bolesławcu odbyło się kolejne XVIII Spotkanie Osób Niepełnosprawnych z Ks. Biskupem Markiem Mendykiem. Razem z Biskupem Mszę Św. Koncelebrowali księża z powiatu a wśród nich Ks. dziekan Krzysztof Słabicki.

Tradycyjnie z naszej gminy uczestnicy pojechali dwoma autobusami. Dodatkowo kto mógł na spotkanie pojechał własnym transportem. Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 130 osób z gminy Nowogrodziec.

Tak jak każdego roku razem z nami był Burmistrz Nowogrodźca Pan Robert Relich. Liturgia rozpoczęła się o godz. 10:00 i była sprawowana w intencji wszystkich uczestników. Kierownik MGOPS Anna Lityńska czytała modlitwę wiernych. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu Pani Emilia Łazowska, Aniela Kopała i Wiesława Wiśniowska nieśli dary ołtarza: chleb, winogron i aniołka wykonanego ręcznie metodą szydełkową. Po zakończonej Mszy nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Oprawę muzyczną przygotował chór z Bolesławca oraz zespół „Jutrzenka". Następnie podano poczęstunek: gorący bigos, ciasto i napoje. Był czas na wspólne kolędowanie i rozmowy uczestników z Panem Burmistrzem, który razem z nami siedział przy wspólnym stole. Osoby niepełnosprawne na zakończenie otrzymały paczki żywnościowe.

Z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w uroczystości udział wzięli: Katarzyna Sobko, Monika Ryś, Krzysztof Kawałko i Piotr Trzebuniak.

 

oplatek-niepelnosprawnych 01

oplatek-niepelnosprawnych 02

oplatek-niepelnosprawnych 03

oplatek-niepelnosprawnych 04

oplatek-niepelnosprawnych 05

oplatek-niepelnosprawnych 06

oplatek-niepelnosprawnych 07

oplatek-niepelnosprawnych 08

do góry
Projekt i wykonanie INESA